Mapid Mińsk zwycięzcą 2. edycji Stolzle Volleyball Talents Cup

0
237

3 dni zmagań, 31 meczów walki oraz 101 emocjonujących setów – to bilans 2. edycji Stolzle Volleyball Talents Cup, która odbyła się w dniach 20-22 września w Hali Sportowej “Częstochowa”. Turniej siatkarskich talentów stał na wysokim poziomie, a o wynikach często decydowały szczegóły. Triumfatorem turnieju został Mapid Mińsk, który w finale 3:1 pokonał AKS Resovię Rzeszów.
Turniej rozgrywany był w dwóch fazach- grupowej oraz finałowej. W tej pierwszej drużyny były podzielone na grupę A i B, a w każdej z nich rozegrano dziesięć spotkań. Mecze niezależnie od wyniku trwały trzy sety. Przepustkę do najlepszej “czwórki” uzyskały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Pozostałe drużyny grały o miejsca 5-8 oraz 9-10. W fazie grupowej rozegrano zatem sześćdziesiąt setów, a awans do półfinałów uzyskali siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa, AKS-u Resovii Rzeszów, SMS-u PZPS Spała oraz Mapidu Mińsk.
Poza strefą medalową znalazła się drużyna Trefla Gdańsk, która była triumfatorem pierwszej edycji turnieju. Tym razem gdańszczanie zakończyli zmagania na piątej lokacie. – Poziom sportowy tak samo jak w pierwszej edycji był bardzo wysoki. Turniej był świetną okazją, żeby potrenować przed sezonem i szlifować swoją formę. Żałujemy, że nie udało nam się powtórzyć sukcesu z pierwszej edycji, ale ten turniej bardzo dużo nam dał – podsumował trzydniowe zmagania przyjmujący Trefla Jakub Kraut.
Faza grupowa przyniosła wiele emocji, lecz największe były w starciach półfinałowych. W obu przypadkach o końcowym wyniku decydował tie-break. W pierwszym starciu pewnie do finału zmierzali podopieczni trenera Michała Bąkiewicza, którzy prowadzili z rzeszowianami już 2:0. AKS Resovia podjęła jednak rękawicę i do samego końca próbowała odwrócić losy spotkania i ostatecznie po pięciosetowym starciu mogła cieszyć się ze zwycięstwa. – Dla nas turniej był nieco specyficzny, ponieważ byliśmy najmłodszą drużyną. Mimo to, poradziliśmy sobie całkiem dobrze. Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie, co pozwoliło nam się ograć i zgrać przed startem sezonu II ligi – ocenił kapitan SMS-u Spała Kajetan Kubicki. Tie-break decydował także o wyniku drugiego półfinału. Tam sety na przemian wygrywali siatkarze z Mińska oraz Częstochowy. Decydująca partia należała jednak do Białorusinów. – Niestety nie zdołaliśmy wygrać decydującego seta, lecz mecz stał na wysokim poziomie, a nasza gra momentami wyglądała całkiem nieźle – mówił po półfinałowym spotkaniu rozgrywający częstochowian Eryk Janelt.
Mecz o trzecią lokatę rozpoczął się od wygranego seta przez gospodarzy turnieju. Kolejne trzy partie padły jednak łupem SMS-u Spała i to podopieczni trenera Michała Bąkiewicza mogli cieszyć się z miejsca na podium. W finale od początku swój styl gry narzucili Białorusini, którzy pewnie wygrali dwa sety. Rzeszowianie nie zamierzali zwieszać głów i wygrywając trzecią odsłonę, przedłużyli swoje szanse. Jak się okazało – tylko na chwilę, bowiem Mapid mocnym akcentem zakończył mecz i cały turniej, ciesząc się z końcowego triumfu. – Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć, a tym bardziej zwyciężyć w tak prestiżowym turnieju dla młodych siatkarzy. Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i jesteśmy dumni ze swojej drużyny. Chciałbym także zauważyć doskonałą organizację turnieju oraz bardzo wysoki poziom wszystkich zespołów – mówił po turnieju trener zwycięskiej drużyny Vladimir Moisievich.
Każda z drużyn została nagrodzona pamiątkowym pucharem, ponadto w każdym meczu wybierany został najlepszy zawodnik spotkania, który również otrzymywał pamiątkową statuetkę.
Klasyfikacja końcowa:

Mapid Mińsk zwycięzcą 2. edycji Stolzle Volleyball Talents Cup 1
  1. Mapid Mińsk
  2. AKS Resovia Rzeszów
  3. SMS PZPS Spała
  4. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
  5. Trefl Gdańsk
  6. KS Metro Warszawa
  7. VSK MHP Vinnytsia
  8. AZS Nysa
  9. VK Ostrava
  10. Lokomotiv Kaliningrad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here