Patriotyzm w roli głównej

0
343

Po raz trzeci lublinieccy policjanci wraz z harcerzami Hufca ZHP Lubliniec, JW. Komandosów, Komendą Powiatową PSP, OSP Lubliniec, Zakładem Karnym w Herbach Oddziałem Zewnętrznym w Lublińcu i Fundacją „Wspieram cicho i skutecznie” zorganizowali przedsięwzięcie pod nazwą: „Patriotyczny Lubliniec”. Tematem przewodnim były cztery ważne historyczne rocznice: 100-lecie polskiej policji, 100-lecie I powstania śląskiego, 80-lecie wybuchu II wojny Światowej oraz 75 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokaz sprzętu policyjnego i wojskowego, strzelnicę ASG, smaczną grochówkę wojskową, wystawy tematyczne, turniej gier planszowych, turniej wiedzy o powstaniach śląskich, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK z Lublińca. Ponadto w tym dniu na lublinieckim rynku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa „Niepodległą Mamy we Krwi”.

Patriotyzm w roli głównej 1


W trakcie imprezy, zwycięzcy „Gry miejskiej” odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Dariusza Kiedrzyna gratulacje oraz atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt transportowy, który jest wykorzystywany w codziennej, policyjnej służbie.
W programie nie zabrakło również pokazu specjalistycznego wyposażenia wykorzystywanego przez funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków, w tym związanych z zabezpieczaniem imprez masowych. Uczestnicy imprezy mogli także obejrzeć z bliska, jak wygląda policyjny motocykl i pojazdy służbowe.
(Źródło: KPP Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here