fbpx
Strona głównaSportŻarty się skończyły. Lwy Avia walczą o finał speedrowerowej Superligi. Będzie 1.,...

Żarty się skończyły. Lwy Avia walczą o finał speedrowerowej Superligi. Będzie 1., 2. 3. czy 4. miejsce?

Lwy Avia w niedzielę o godz. 13 na torze przy ul. Starzyńskiego podejmują Śląsk Świętochłowice w pierwszym meczu półfinałowym speedrowerowej Superligi. Drużyny w dwumeczu walczą o awans do finału i walki o złote medale i mistrzostwo Polski.

Lwy Avia zakończyły rywalizację w rundzie zasadniczej speedrowerowej Superligi. Teraz cztery najlepsze zespoły walczyć będą w półfinałach, a następnie o medale. W pierwszym półfinale zmierza się dwie drużyny z województwa śląskiego. To Śląsk Świętochłowice i Lwy Avia Częstochowa. W drugim półfinale walczyć będą drużyny z Wielkopolski: z Gniezna i Leszna.

Przed częstochowskimi zawodnikami dość trudne zadanie. Lwy Avia w rundzie zasadniczej przegrały u siebie ze Śląskiem. Według fachowców Śląsk w tym sezonie to główny faworyt do złota. Ale ekipa prezesa Janusza Danka zawsze walczy o zwycięstwo i teraz w dwumeczu częstochowscy speedrowerzyści też zapowiadają walkę o awans do finału.

– Żarty się skończyły – mówi prezes Lwów Avia Janusz Danek. – Za nami skrócona runda zasadnicza, gdzie z każdym z rywali jechaliśmy tylko jeden mecz bez rewanżu. Teraz przed nami dwa mecze półfinałowe ze Śląskiem Świętochłowice. Trzeba się zmobilizować na te spotkania i powalczyć. Wierzę w drużynę. Sport jest piękny. Zapraszamy wszystkich kibiców w niedzielę na nasz tor przy ul. Starzyńskiego. Doping na pewno będzie nam potrzebny.

Niedzielny mecz Lwów Avia ze Śląskiem zaplanowano na godz. 13.

Foto: Gazeta Regionalna

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here