fbpx
Strona główna Sport Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach...

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!!

W rewanżowym meczu decydującym o 3. miejscu Drużynowych Mistrzostw Polski Lwy Avia pokonały Szawer Leszno i zdobyły brązowy medal w tegorocznym sezonie speedrowerowej Superligi.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 1

W niedzielę na torze przy ul. Starzyńskiego Lwy Avia zakończyły tegoroczny sezon w speedrowerowej Superlidze. Trzeba zaznaczyć, że sezon udany, bo zakończony na podium Drużynowych Mistrzostw Polski.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 2

Drużyna trenera Tomasza Pokorskiego wywalczyła okazały puchar i brązowe medale Superligi. Tydzień temu Lwy Avia rywalizowały w Lesznie w pierwszym meczu o brązowy medal. Szawer wygrał tylko jednym punktem i to częstochowscy speedrowerzyści byli faworytami przed rewanżem. I nie zawiedli. Częstochowianie wspierani przez swoich najwierniejszych kibiców pokonali Szawer różnicą 8 punktów i mogli cieszyć się z brązowych medali oraz 3. miejsca na podium drużynowych mistrzostw Polski.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 3

– Przed sezonem celowaliśmy w podium i cel swój zrealizowaliśmy – mówi prezes Lwów Avia Janusz Danek. – Dziękuję wszystkim chłopakom za walkę w tym sezonie i kolejny już medal dla naszego klubu. To był trudny rok, bo rywalizowaliśmy w czasie epidemii koronawirusa, ale udało się odjechać cały sezon. Gratuluję zawodnikom i trenerowi Tomaszowi Pokorskiemu medalu. Dziękuję sponsorom, że byli z nami. Dziękuję przedstawicielom władz miasta i innym naszym przyjaciołom, że byli z nami. Dziękuję kibicom, że nas wspierali. Cieszymy się z tego, że kończymy sezon zwycięstwem i z medalem.

Niedzielny mecz był też okazją do pożegnania Marcina Szymańskiego, jednego z najlepszych speedrowerzystów na świecie, wielokrotnego mistrza Polski oraz medalistę mistrzostw Świata. – Spędziłem w Częstochowie 7 udanych sezonów – mówi Marcin Szymański. – Dziękuję za te wspaniałe lata.

– Marcin to profesor speedrowera – dodaje z łzą w oku prezes Janusz Danek. – W swojej karierze zdobył bardzo dużo medali, pucharów i tytułów. To duża strata dla naszego klubu. Ale rozumiemy decyzję, ze Marcin chce jeździć w swoim rodzinnym Wrocławiu.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 12

Marcin Szymański otrzymał od kierownika referatu sportu Urzędu Miasta Częstochowy specjalny “miejski” upominek. Również Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodziła „Martineza” specjalną statuetką.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 13

Marcin Szymański też nie był dłużny. Prezes Janusz Danek otrzymał od „Martineza” specjalne podziękowanie, podobnie jak trener Tomasz Pokorski. Prezenty trafiły również do kolegów z drużyny, a torba z cukierkami do najmłodszych zawodniczek i zawodników Lwów.

Lwy Avia Częstochowa zdobyły brązowy medal w speedrowerowej Superlidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski!!! 14

Foto: Gazeta Regionalna

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here