Pewna wygrana koszykarzy AZS Częstochowa z GTK Gliwice

W trzeciej kolejce 2 ligi koszykarze AZS Częstochowa pokonali w hali Polonia GTK Gliwice i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

AZS Częstochowa rozegra drugie po rząd spotkanie u siebie. Po ubiegłotygodniowej porażce z zespołem z Tarnowskich Gór tym razem podopieczni trenera Dariusza Szynkiela stanęli na wysokości zadania i wygrali drugi mecz w sezonie.

Pewna wygrana koszykarzy AZS Częstochowa z GTK Gliwice 2

Z uwagi na fakt, że cały kraj objęty jest tzw. żółtą strefą mecz mogło zobaczyć tylko 75 kibiców. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. W drugiej odsłonie meczu goście wygrali 21:14 i na przerwę schodzili prowadząc 7 punktami.

W przerwie w szatni AZS-u musiały paść mocne słowa,, bo gospodarze wyszli na drugą połowę meczu bardzo zmobilizowani. Trzecią kwartę AZS wygrał 30:13 i przed czwartą kwartą to częstochowscy koszykarze prowadzili różnicą 10 punktów.

Pewna wygrana koszykarzy AZS Częstochowa z GTK Gliwice 7

W ostatniej części meczu AZS kontrolował wydarzenia na boisku i pod koszami. Gospodarze wygrali czwartą kwartę 19:14 i cały mecz 80:65.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Adrian Płaczek, który rzucił 25 punktów i Jakub Czyż (23 punkty).

– Cieszymy się z szybkiego przełamania i wygranej – mówi prezes AZS Częstochowa Adam Stępniak. – Cieszy nas również druga wygrana w sezonie w trzech rozegranych meczach.