fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneLubliniecka policja zatrzymała trzech kierowców, którzy będąc pod wpływem narkotyków prowadzili samochody

Lubliniecka policja zatrzymała trzech kierowców, którzy będąc pod wpływem narkotyków prowadzili samochody

Lubliniecka policja zatrzymała trzech kierowców, którzy będąc pod wpływem narkotyków prowadzili samochody.

Cała trójka została ujawniona w trakcie patroli policji w Lublińcu.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzili przez dwa dni, 27 i 28 października patrole na terenie miasta.

W trakcie tej akcji zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich samochodów po użyciu środków odurzających. Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli we wtorek, około godziny 17 na ulicy Grunwaldzkiej. Policji wydał się podejrzany dziwny styl jazdy samochodu osobowego BMW.
Wstępne badanie stanu trzeźwości nie wykazało, by siedzący za kierownicą 41-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji policjanci przeprowadzili test na zawartość środków odurzających w jego ślinie. Po kilku minutach narkotest potwierdził wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że kontrolowany kierowca znajduje się pod wpływem środka odurzającego. Zgodnie z procedurą od mężczyzny została również pobrana krew do badań. W trakcie kontroli okazało się, że kontrolowany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał, a pojazd nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.


W tym samym dniu, około godziny 20, tym razem na ulicy Plebiscytowej zatrzymano do kontroli kierowcę fiata. 22-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego również, jak wykazał narkotest, prowadził auto pod wpływem środków odurzających.


Następnego dnia, na ulicy Sokoła badaniu na obecność narkotyków poddany został 29-letni kierowca innego fiata.
Jak informuje lubliniecka policja, także w tym przypadku badanie narkotestem potwierdziło, iż mężczyzna prowadził swój pojazd, znajdując się pod wpływem zabronionych środków. Teraz o dalszym losem wszystkich nieodpowiedzialnych kierujących zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -