fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneGwałcił córkę, wykorzystywał seksualnie jej nieletnią koleżankę, teraz zajmie się nim częstochowski...

Gwałcił córkę, wykorzystywał seksualnie jej nieletnią koleżankę, teraz zajmie się nim częstochowski sąd

Gwałcił córkę, wykorzystywał seksualnie jej nieletnią koleżankę, teraz zajmie się nim częstochowski sąd


Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Mariuszowi M., dotyczący seksualnego wykorzystywania małoletniej córki i jej koleżanki.


Pedofil oskarżony jest o trwające pięć lat gwałcenie córki, jej bicie, a także wielokrotne wykorzystywanie seksualne nieletniej koleżanki swojego dziecka. Sprawa dotyczy mieszkańców Szczekocin. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek, w lutym tego roku pedagog jednej ze szkół w Szczekocinach zawiadomiła organy ścigania, że uzyskała od 11-letniej uczennicy informację, iż od wielu lat jest gwałcona przez ojca. Dziewczynka oświadczyła także, że ojciec wykorzystał seksualnie także jej 13-letnią koleżankę. 13-latka wyznała to samo w rozmowie z inną pedagog szkoły.

W toku dalszego śledztwa, na wniosek prokuratora, przesłuchano w Sądzie Rejonowym w Myszkowie małoletnie pokrzywdzone z udziałem biegłego psychologa – informuje rzecznik prasowy PO. – W wydanych opiniach biegły stwierdził, że zeznania dziewczynek są szczere i pozbawione skłonności do konfabulacji.


W trakcie dochodzenia ustalono, że w okresie od 2015 do 2020 roku Mariusz M., wykorzystując nieobecność innych osób w domu, wielokrotnie doprowadził córkę do obcowania płciowego, stosując przemoc polegającą na biciu i szarpaniu za włosy.
Prowadzący sprawę stwierdzili ponadto, że mężczyzna pomiędzy 2016 a 2017 rokiem, używając przemocy w postaci bicia, doprowadził do obcowania płciowego także koleżankę córki, która nocowała u nich w domu.


Śledztwo wykazało, że Mariusz M. przez wiele lat groził córce, że zabije ją i jej matkę, jeżeli zawiadomi kogoś o popełnianych przez niego przestępstwach seksualnych – przekazał w komunikacie prokurator Tomasz Ozimek. – Ponadto ustalono, że oskarżony znęcał się nad córką i żoną, bijąc je, kopiąc i wyzywając wulgarnymi słowami.


Mariusz M. przyznał się do części stawianych mu zarzutów. Mężczyznę poddano badaniom lekarskim. Według opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że w chwili popełniania tych wszystkich karalnych czynów był w pełni poczytalny.


Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Jak informuje częstochowska prokuratura, przestępstwo zgwałcenia małoletniego w wieku poniżej 15 lat jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat, a przestępstwo wywierania groźbą wpływu na świadka i przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(Zdjęcie ilustracyjne pixabay)


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -