fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoLubliniec. Zatrzymali pijanego motorowerzystę. Był poszukiwany listem gończym

Lubliniec. Zatrzymali pijanego motorowerzystę. Był poszukiwany listem gończym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu po pościgu zatrzymali mężczyznę, który w Sadowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Okazało się, że 35-latek prowadził motorower znajdując się w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo był poszukiwany dwoma listami gończymi. W niedzielny wieczór policjanci z KPP Lubliniec otrzymali zgłoszenie o kierującym motorowerem, który w Sadowie miał się poruszać całą szerokością jezdni. Skierowani na miejsce mundurowi w rejonie ul. Powstańców Śląskich w Sadowiezauważyli wskazany pojazd i podjęli próbę jego zatrzymania. Pomimo użytych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, mężczyzna prowadzący skuter nie miał zamiaru się zatrzymać i kontynuował jazdę. Jadąc zygzakiem zajeżdżał drogę policjantom nie pozwalając się wyprzedzić, a następnie zjechał na okoliczne pole, gdzie utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Desperat podjął ucieczkę pieszo, lecz szybko został dogoniony i obezwładniony przez stróżów prawa. Został również poddany badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie kontroli okazało się również, że 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jest poszukiwany dwoma list listami gończymi, gdyż nie stawił się w zakładzie karnym celem odbycia zasądzonych mu kar pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Lubliniec)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -