Częstochowa. Osiem medali dla reprezentacji Nordic Walking

Osiem medali zdobyła reprezentacja drużyny Nordic Team Częstochowa na Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Osielsku koło Bydgoszczy. Najlepszymi w kraju, w odpowiednich kategoriach, zostali Bogdan Barczyk, Marcin Rosak i Michał Zarębski.

Mistrzostwa Polski Nordic Walking na dystansach pięciu i dziesięciu kilometrów oraz w półmaratonie odbyły się w ostatnią sobotę, 10 sierpnia. Liczna, trzydziestoosobowa reprezentacja Częstochowy zdobyła osiem medali. Mistrzami Polski zostali Bogdan Barczyk i Marcin Rosak (dystans półmaratonu, odpowiednio kategorie M50 i M40) oraz Michał Zarębski (dystans 5 km, kategoria M30). Wicemistrzami kraju zostali – Agnieszka Paprotna (półmaraton, K30) i Daniel Wojtasiński (10km, M40). Brązowe medale zdobyli z kolei – Agnieszka Dybeł (5km, kat. K niepełnosprawni A), Alicja Bugała (5km, kat. K-junior) i Bartłomiej Dębski (5km, kat. M40).