fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka„Lubliniec w roli głównej”, czyli 15 sierpnia na rynku

„Lubliniec w roli głównej”, czyli 15 sierpnia na rynku

Na lublinieckim rynku codziennie „coś” się dzieje w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego. W świąteczny dzień – 15 sierpnia – nie będzie inaczej!

Pod hasłem „Lubliniec w roli głównej” – odbędą się warsztaty, konkursy, quizy i zabawy dla dzieci i dorosłych, dla mieszkańców miasta i przyjezdnych gości. Ich organizatorem jest Miejski Dom Kultury.
Tego dnia szczególna uwaga będzie poświęcona Lublińcowi. W końcu to miasto o bogatej historii, z przepięknymi leśnymi okolicami, do których ściągają mieszkańcy mniej i bardziej odległych zakątków województwa śląskiego. To stąd pochodzi też wiele wybitnych postaci. Warto o Lublińcu mówić nie tylko w kontekście promocji miasta „na zewnątrz”, ale również rozmawiać o jego dziejach, dorobku kulturalnym z mieszkańcami. Stąd pomysł na spotkanie „Lubliniec w roli głównej”.

„Lubliniec w roli głównej”, czyli 15 sierpnia na rynku 1


15 sierpnia na rynku stanie wielkoformatowa kolorowanka – najmłodsi będą mogli „pomalować” kamienice stojące wokół miejskiego placu. Na dzieciaki będzie czekała również wielka, lubliniecka gra planszowa Odbędą się również warsztaty artystyczne, w czasie których będzie można stworzyć dla siebie coś „lublinieckiego”.
Co jeszcze przygotował Miejski Dom Kultury? Quiz wiedzy o Lublińcu, konkursy z nagrodami… Co więcej! Z Krzywej Sceny popłyną koncertowe dźwięki. Jakie? Dowiecie się przychodząc na rynek!
Spotkanie „Lubliniec w roli głównej” odbędzie się 15 sierpnia w godzinach 16.00-19.00 na rynku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -