Lubliniec. Przystanek kolejowy w Kochcicach

0
311

Według zapowiedzi Polskich Linii Kolejowych nowy przystanek między Lublińcem a Kluczborkiem, zwiększy dostępność do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują perony, natomiast gmina zorganizuje węzeł przesiadkowy i parking.


Z myślą o pasażerach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudują nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Koło obecnego posterunku odstępowego Kochcice będą dwa oświetlone perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie.
Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku. Obecnie przygotowywany jest projekt. W 2020 r. po zakończeniu budowy, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem będą się zatrzymywały w Kochcicach. Z dostępu do podróży koleją skorzystają mieszkańcy Kochcic i Glinicy. W sąsiedztwie przystanku gmina Kochanowice zapewni miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe oraz zadaszone stojaki rowerowe. Wartość zadania to prawie 2 mln złotych. Przystanek zostanie wybudowany do końca w 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here