Lubliniec. Medale na Mistrzostwach Polski w badmintonie

0
337

W dniach 14-16 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie.

Były to bardzo udane zawody dla uczestników reprezentujących powiat lubliniecki. W kategorii młodzieżowiec wystartował Jędrzej Wachowski, a w kategorii junior Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska.
Mistrzostwa zakończyły się trzema brązowymi medalami dla lublinieckich badmintonistek. Agnieszka Foryta zdobyła brązowy medal w mikście (w parze z Nestor Gabrysiak, Kometa Sianów, trener Robert Kowalczyk) oraz brązowy medal w deblu (w parze z Aleksandrą Pająk, Orlicz Suchedniów, trener Aleksandra Dąbczyńska).

Z brązowym medalem w mikście w kategorii Młodzieżowiec wróciła również Aleksandra Ptak (w parze z Tymoteuszem Malikien, Stal Nowa Dęba).

Z kolei Hanna Szymańska zarówno w singlu jak i deblu (w parze z Beatą Mycek, Stal Nowa Dęba) uplasowała się na V miejscu Mistrzostw Polski Juniorów.Jak zawsze zawody były bardzo emocjonujące. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Wśród uczestników znaleźli się medaliści Mistrzostw Europy. Tu każdy punkt, każda wygrana akcja jest na wagę późniejszego medalu. Najbardziej nerwowe bywają końcówki trzysetowych meczów – mówiła trener STB Energia Sonia Wachowska.

(STB Energia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here