fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaMuzyka Lubliniec ma już swój hymn

 Lubliniec ma już swój hymn

Wyłoniono i ogłoszono zwycięzcę konkursu na Hymn Miasta Lubliniec

Zwycięzcą konkursu na Hymn Miasta został Pan Krzysztof Gembała autor muzyki i tekstu utworu „Nasze miasto”. Pan Krzysztof jest nauczycielem muzyki.

Autor nagrodzonego utworu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 3000 zł. brutto, które zostanie wypłacone w oparciu o umowę o dzieło

Regulamin konkursu zakładał, iż wielkość utworu nie powinna przekraczać 5 zwrotek oraz refrenu. Melodia miała zawierać się w systemie dur-moll lub w skali modalnej, a tematyka utworu winna była nawiązywać do historii i dziedzictwa kulturowego miasta Lubliniec.

Zwycięzca został wyłoniony przez Komisję Konkursową powołaną przez Burmistrza Miasta, a w jej składzie zasiedli eksperci w dziedzinie muzyki.

Dziś, na uroczystej sesji Rady Miasta będzie rozpatrywany projekt uchwały w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego „Hymnu Miasta Lubliniec”.

Inauguracyjne wykonanie hymnu odbędzie się również dzisiaj, podczas koncertu plenerowego na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego.

Jak brzmi hymn, dowiemy się niebawem, a tymczasem wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zapisem nutowym i słowami tego szczególnego utworu.

Można je znaleźć tutaj https://lubliniec.eu/aktualnosc/hymn-miasta-lubliniec

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV