fbpx
Strona głównaZdrowieCentralna sterylizatornia Szpitala Powiatowego w Lublińcu już po modernizacji

Centralna sterylizatornia Szpitala Powiatowego w Lublińcu już po modernizacji

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu odbyło się otwarcie zmodernizowanej, centralnej sterylizatorni.

Miejsce niezbędne do funkcjonowania szpitala – centralna sterylizatornia, było w ostatnim czasie modernizowane i zmieniane po to, by jak najlepiej spełniać swoje funkcje i dbać o bezpieczeństwo pacjentów.

W ramach umowy z wykonawcą, firmą Znamed, udało się utworzyć trzy strefy podziału: brudną, czystą i sterylną, zainstalowano kluczowe w takim miejscu urządzenie m.in. :sterylizator parowy przelotowy, myjnię, sprężarkę powietrza i stację uzdatniania wody.

Dzięki wsparciu Fundacji Tutaj Przyszłość, zakupiono regał do magazynowania wysterylizowanych narzędzi chirurgicznych, wykonany ze stali nierdzewnej.

Zrealizowanie tej niezwykle ważnej inwestycji było możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 450 840 zł, a także dzięki pomocy finansowej udzielonej szpitalowi przez Powiat Lubliniecki w kwocie 206 710 zł.

W otwarciu centralnej sterylizatorni uczestniczyli m.in.członkowie działającej przy Radzie Powiatu w Lublińcu Komisji Zdrowia: Lidia Mnich-Kościelna i Krzysztof Olczyk, członkowie Rady Społecznej w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu: Jerzy Cyrulik, Sandra Malitowska i Krzysztof Tylec oraz kierownictwo i pracownicy szpitala.

Modernizacja i doposażenie sterylizatorni, wpłynie poprawę jakości usług medycznych, przyspieszy proces przygotowywania narzędzi chirurgicznych, a także zmniejszy ryzyko wystąpienie ewentualnych zakażeń.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie