Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu

0
494

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu zostały wydzielone łóżka covidowe oraz zaoferowana została pomoc wojsk terytorialnych.

Decyzją Wojewody Śląskiego od 4 listopada 2020 roku na szpital powiatowy w Lublińcu nałożono obowiązek wydzielenia łóżek dla pacjentów zakażonych oraz z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Docelowo ma być utworzonych ponad 20 takich łóżek.

Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 1
Fot: Szpital Powiatowy w Lublińcu

Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała informuje, że dla wszystkich mieszkańców województwa jest utworzonych 40 łóżek cowidowych.

Ponadto są prowadzone rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach powstało izolatorium dla pacjentów z powiatów: tarnogórskiego, gliwickiego i lublinieckiego, którzy nie wymagają tlenoterapii czy leczenia respiratorowego.

Dyrektor szpitala powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła poinformował, że mimo ciężkiej sytuacji epidemicznej w kraju, szpital działa dalej tak samo, jak do tej pory z małymi zmianami, bo odwołane są zabiegi planowane. Na chwilę obecną Oddział Chirurgiczny – ze względu na braki personelu – obsługuje tylko stany nagłe.

Tak jak każdy szpital w kraju, również i ten w Lublińcu boryka się z problemem kadrowym, spowodowanym przebywaniem personelu medycznego na kwarantannie lub w izolatoriach.

„Mamy jednak nadzieję, że w najbliższym czasie nasi pracownicy będą systematycznie wracali, co pozwoli nam przyjmować pacjentów w normalnym trybie i powrócić do wykonywania planowych zabiegów” – poinformowała Małgorzata Nowak, kierownik działu kadr w szpitalu powiatowym w Lublińcu.

Dodatkowo jak poinformował Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, szpitale będą miały wsparcie wojsk terytorialnych. Płk Tomasz Białas – dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej – zapewnił, iż każdy szpital będzie mógł skorzystać ze wsparcia wojska w zakresie pobierania wymazów, administracyjno- logistycznym i podstawowej opieki medycznej.

Od niedzieli szpital powiatowy w Lublińcu będzie korzystał z pomocy wojsk terytorialnych w zakresie systemu monitorowania łóżek covidowych.

Dobre informacje są także dla przyszłych rodziców. Powraca możliwość uczestniczenia w porodach rodzinnych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny 34 351 49 44.

Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 2 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 3 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 4 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 5 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 6 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 7 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 8 Łóżka covidowe i pomoc wojsk terytorialnych w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu 9

Fot: Szpital Powiatowy w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here