fbpx

W Częstochowie odbędzie się literackie spotkanie z Martą Guzowską

W piątek, 24 lutego w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się spotkanie literackie z Martą Guzowską, autorką książek z serii „Detektywi z Tajemniczej 5” czy „Lucja Słotka”

Lucja Słotka to błyskotliwa detektywka amatorka, brawurowo rozwiązującą zagadki kryminalne. Kryminalny duet Marty Guzowskiej i Leszka Talko przygotował dla czytelników coś specjalnego. „Mężczyzna, który zjadł orzeszki” to pierwszy odcinek brawurowego serialu literackiego z Lucją w roli głównej. Audiobook książki przeczyta Agnieszka Dygant, a okładkę zaprojektowała Magda Danaj (Porysunki). Co miesiąc pojawiać ma się nowy odcinek kryminalnych przygód bohaterki, która wcale nie jest taka słodka, gdy na jej drodze pojawia się trup…

Marta Guzowska, która odwiedzi Częstochowę, planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Pracowała w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata, mieszkała w wielu miejscach na świecie. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała dwie nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną (w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”).

„Detektywi z Tajemniczej 5” – ukazujący się nakładem Nasza Księgarnia – to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”.

Piątkową rozmowę poprowadzi Robert Jasiak. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godz. 19. Szczegóły: gaudemater.pl.

red., mat. OPK