Liczniki pomogą w płynnej jeździe po mieście

0
252

W połowie tego miesiąca liczniki na sygnalizacji świetlnej mają się pojawić na kolejnych skrzyżowaniach w Częstochowie. Montaż takich urządzeń zapowiada Miejski Zarząd Dróg i Transportu.
Liczniki odliczające czas do zmiany świateł sprawdziły się już w osiemnastu punktach w mieście. Kierowcy chwalą sobie to rozwiązanie, gdyż pomaga w płynnej jeździe po ulicach Częstochowy. Dojeżdżając do skrzyżowania widzimy, ile sekund mamy na przejazd, zanim zmieni się sygnalizacja, a stojąc do czerwonym świetle, mamy szansę na płynne, szybkie ruszenie po zmianie światła na zielone.

Liczniki pomogą w płynnej jeździe po mieście 1


W ramach budżetu obywatelskiego do funkcjonującego już zestawu tego typu instalacji, w połowie października dołączą kolejne w pięciu nowych lokalizacjach na terenie kilku dzielnic – zapowiada rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Będą to skrzyżowania alej i ulic: Krakowska – Wojska Polskiego, Orzechowskiego – Wolności – Kopernika, Armii Krajowej – Dekabrystów, Dekabrystów – Kilińskiego, Faradaya – Legionów. W związku z montażem instalacji możemy napotkać na chwilowe utrudnienia w wymienionych miejscach – dodaje rzecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here