Alkomat w prezencie dla policji

0
286

Gmina Woźniki ufundowała miejscowej policji nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Alkomat pomoże funkcjonariuszom z ruchu drogowe eliminować na drogach nietrzeźwych kierowców. Urządzenie o nazwie iBlow 10 pozwala bardzo szybko, już po wstępnym badaniu ustalić, czy sprawdzana osoba poruszająca się po drodze jest pijana, czy też nie.

Sprzęt został kupiony ze środków przekazanych przez Burmistrza Miasta Woźniki Michała Aloszko. To kolejne wspólne działanie lokalnych władz samorządowych z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu.

Alkomat w prezencie dla policji 1

Nowe urządzenie jest ręcznym miernikiem, który w bardzo krótkim czasie, około 4 sekund, pozwala policjantowi przeprowadzającemu kontrolę drogową bezbłędnie stwierdzać obecność alkoholu w organizmie kontrolowanej osoby. Badanie jest szybkie i proste. Wystarczy, że kontrolowany przez otwór pomiarowy z odległości ok. 3 cm będzie przez kilka sekund wdmuchiwać miarowo powietrze. Jeśli pomiar przeprowadzony zostanie prawidłowo, na urządzeniu zapali się dioda w odpowiednim kolorze. Kolor zielony poinformuje, że osoba badana jest trzeźwa. Zapalona czerwona lampka poinformuje policjantów, że kontrolowany przez nich kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here