fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneLicytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego na rzecz trzyletniego Leosia z...

Licytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego na rzecz trzyletniego Leosia z Częstochowy

Leoś Kuszaj walczy z glejakiem nerwu wzrokowego. By zebrać środki na leczenie zorganizowano internetową zbiórkę oraz liczne aukcje. Trwa licytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego.

Leon Kuszaj ma zaledwie trzy lata. Z dnia na dzień jego dzieciństwo przeniosło się z placu zabaw na oddział onkologii. – Tragedia, jaką jest choroba naszego dziecka, spadła na nas niedawno, w lipcu. Zamiast pięknego lata czekał nas koszmar. Okazało się, że w główce Leosia jest guz… Diagnoza – glejak nerwu wzrokowego oczka prawego.  Jeden z najgorszych możliwych nowotworów, bardzo trudny do leczenia, bardzo niebezpieczny…Przeraźliwy szok, ogromny ból… To nie był koniec zatrważających wieści. Po konsultacji neurologicznej okazało się, że guz nie jest operacyjny… Usunięcie wiąże się z całkowitą utratą wzroku… Nasz synek pogrążyłby się w ciemności! Nie możemy do tego dopuścić… – piszą na stronie Fundacji Siepomaga.pl rodzice chłopca.

To właśnie na tym portalu, pod hasłem „Ratując wzrok, ratujesz jego życie – 3-letni Leoś walczy z nowotworem! Pomocy!” można znaleźć zbiórkę środków na rzecz leczenia protonowego w USA i kosztownej rehabilitacji.

Licytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego na rzecz trzyletniego Leosia z Częstochowy 1
fot. Siepomaga

Zbiórka potrwa do 3 listopada!

Leoś ma za sobą już pierwszą serię chemioterapii, która osłabiła jego organizm, zaś glejak pozostaje niewzruszony.

– Dalsze leczenie chemioterapią jest bardzo ryzykowne… Bardzo boimy się skutków ubocznych, które mogą wystąpić. Leoś ma dopiero trzy latka, jest taki, malutki, bezbronny, kruchy… Musimy szukać dalej. Wiemy, że w leczeniu glejaków stosowana jest protonoterapia, która jest bezpieczniejszą drogą leczenia i daje świetne rezultaty. Wiązka protonów zostaje nakierowana bezpośrednio na guz, nie niszcząc zdrowych tkanek. To szansa dla naszego synka, szansa, by wyzdrowiał, by widział, by żył… – zaznaczają rodzice trzylatka.

Zbiórka potrwa do 3 listopada. Aktualnie na koncie jest już ponad 140 tys. zł. Do pomocy Leonowi zachęca m.in. aktorka Teatru im. Mickiewicza – Sylwia Oksiuta-Warmus (znana z licznych działań charytatywnych i społecznych).

Można wylicytować koszulkę z autografem Lewandowskiego!

Licytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego na rzecz trzyletniego Leosia z Częstochowy 2
Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego

Na rzecz chłopca utworzono również „Bazarek charytatywny”, który można znaleźć na Facebooku. Wśród aukcji prawdziwe gratki! Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza ta, w ramach której można wywalczyć koszulkę klubową FC Bayern München z autografem samego Roberta Lewandowskiego. Licytacja rozpoczęła się od 379 zł, po kilku godzinach… na liczniku było już 1600 zł! Walka o koszulkę piłkarskiego króla potrwa do 24 września.

O co jeszcze można powalczyć na bazarku? Na ludzi o szczodrych sercach czekają m.in. album z autografem rysownika Andrzeja Mleczki, voucher na lekcję strzelania z łuku japońskiego, nagranie wokalu (audio + video), mix i master audio oraz montaż video do dwóch wybranych piosenek, zestaw gadżetów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisanych przez Jerzego Owsiaka, płyta z autografem nieżyjącej ju Olgi „Kory” Jackowskiej czy płyta analogowa zespołu IRA z autografem Artura Gadowskiego.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -