fbpx
Strona głównaSportLesław Walaszczyk z Exact Systems Norwida: To dla nas fantastyczny sezon

Lesław Walaszczyk z Exact Systems Norwida: To dla nas fantastyczny sezon

Siatkarze Exact Systems Norwida zajęli w zakończonym sezonie Tauron 1 Ligi bardzo wysokie 5. miejsce na 15 drużyn. To najlepszy wynik w historii klubu. – Teraz już po sezonie można powiedzieć, że był to dla nas fantastyczny sezon i najlepszy – mówi w wywiadzie dla Gazety Regionalenj członek zarządu klubu i główny sponsor Lesław Walaszczyk.

Gazeta Regionalna: Jak zarząd Exact Systems Norwid Częstochowa ocenia grę i obecny sezon w Tauron 1 Lidze? Wiemy już, że to najlepszy wynik w historii klubu czyli 4. miejsce w rundzie zasadniczej i 5. na zakończenie sezonu…

Lesław Walaszczyk: Każdy sezon jest inny, do tego podchodziliśmy z duża niepewnością czy się odbędzie, czy będą kibice, jak wypadniemy na tle innych zespołów. Teraz już po sezonie można powiedzieć, że był to dla nas fantastyczny sezon i najlepszy.

Przed sezonem wasz klub typowało się do walki o grę w czołowej ósemce, a tymczasem otarliście się o strefę medalową… Czy zgadza się Pan, że byliście rewelacją sezonu i „czarnym koniem”?

2. Zdecydowanie tak. Chłopaki pod wodzą Tomka Kowalskiego, który przecież rozgrywał już w Plus Lidze i miał największe doświadczenie w naszej młodej drużynie, zanotowali najlepsze miejsce w historii Exact Systems Norwida w 1 lidze, czego im naprawdę gratuluję i się bardzo cieszę.

Wiadomo, że apetyty rosną w miarę jedzenia. Ale chyba ta 5. pozycja jest adekwatna do waszej…

Nie ma co ukrywać. Myślę, że wszyscy przed sezonem wiedzieli, że są cztery wyróżniające się zespoły (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Lublin i Wrocław) i one będą rozdawać karty w Tauron 1 Lidze. Natomiast z naszego punktu widzenia wygraliśmy wszystkie mecze z drużynami poniżej. Zaliczyliśmy tylko jedna wpadkę u siebie z Białymstokiem. Ta nasza bardzo dobra gra z pozostałymi zespołami i te wszystkie zwycięstwa z niżej notowanymi rywalami niż wymieniona przez mniej czołowa czwórka było kluczem do zakończenia rundy zasadniczej nawet przed Wrocławiem, który był 5. po rundzie zasadniczej.

W obecnym sezonie widać było duży profesjonalizm w klubie. Zamawialiście profesjonalne transmisje ze swoich spotkań, widoczni byliście w social mediach. Wiele artykułów o waszych meczach można było przeczytać w lokalnej prasie i serwisach internetowych. Do tego siatkarze, którzy podpisali nowe umowy z Exact Systems Norwid podkreślają, że panuje u was bardzo dobra atmosfera i duży profesjonalizm…

– Miło to słyszeć. Tak, jesteśmy świadomi, że klub to nie tylko zespół. W zasadzie zespół jest dodatkiem. Najważniejsi są kibice i to o nich staramy się najbardziej myśleć. Mieliśmy świadomość, że nie mogli być z zespołem na żywo w naszej hali. Dlatego kładliśmy duży nacisk na komunikację i transmisję na żywo z meczów, czy relacje w naszych mediach społecznościowych.

Wiadomo już, że trudno będzie zatrzymać Damiana Koguta, który był wysoko w rankingach indywidualnych i chce grać w Plus Lidze. Czy może Pan zdradzić nazwiska siatkarzy, którzy przyjdą do Częstochowy?

– Kogiego nie da się zastąpić. Może jedynie wrócić kiedyś do nas. Jest z nami od 7 lat i szczerze mu gratuluję takiego rozwoju i zaproszenia do elity siatkarskiej jaką tworzy Plus Liga, czyli najlepsza liga mistrzów świata. Nowych zawodników będziemy starali się jak najszybciej przedstawiać naszym kibicom, ale Damiana Koguta nie umiemy sklonować… Większość siatkarzy pozostaje, będą zmiany głownie na przyjęciu…

Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie w klubie? Siatkarze dostali wolne na upragnione urlopy? Kiedy rozpoczynacie przygotowania do nowego sezonu?

– Zawodnicy, którzy zostają na kolejny sezon, wchodzą w tryb wakacyjny przygotowany przez Mikołaja Szewczyka. Mikołaj odpowiada za przygotowanie fizyczne zespołu, a w międzyczasie będą pomagać w zajęciach z młodszymi grupami. Wiemy, że fajnie działa to na dzieci i młodzież jak popracują z „gwiazdami”. Start przygotowań do nowego sezonu, tak jak zawsze, planowany jest pod koniec wakacji.

Na koniec zapytam o Akademię Norwidziaka. Proszę coś więcej powiedzieć w tym temacie. Od jakiego wieku można przyprowadzić dziecko na treningi? Czy trenujecie tylko chłopców czy dziewczynki też?

Jesteśmy klubem męskim dlatego skupiamy się na chłopcach. Zapraszamy wszystkich chętnych od momentu rozpoczęcia nauki, czyli od pierwszej klasy. Trening dla tych dzieci to zabawa przez sport z elementami siatkówki. Zajęcia prowadzą byli i obecni zawodnicy i robią to naprawdę świetnie. Zajęcia prowadzone są w naszych salach w Norwidzie.

Dziękujemy za rozmowę

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Lesław Walaszczyk z Exact Systems Norwida: To dla nas fantastyczny sezon 1
Lesław Walaszczyk z Exact Systems Norwida: To dla nas fantastyczny sezon 2
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here