Kwalifikacja Wojskowa 2021

0
277
Fot. Pixabay

Z powodu trwających obostrzeń w związku z pandemią Covid-19, MSWiA i MON postanowili wprowadzić nowe zasady przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w tym roku.

Na terenie województwa śląskiego kwalifikacja zostanie przeprowadzona w dniach od 9 sierpnia do 19 listopada tego roku, natomiast osoby zamieszkałe na stałe bądź, które przebywają czasowo ponad 3 miesiące na terenie miast i gmin powiatu kłobuckiego, przeprowadzona zostanie w Kłobucku przy ul. Sportowej 14 w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach od 28 września do 19 października tego roku.

Każda osoba, która podlega stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2021 roku zostanie poinformowana listownie.

Do kwalifikacji wojskowej w 2021 roku wezwani zostaną między innymi:

  • Mężczyźni urodzeni w 2002 roku,
  • Mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, nie posiadających określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  • Osoby urodzone w latach 2000-2001, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej przez stan zdrowia,
  • Kobiety urodzone w latach 1997-2002, które posiadają przydatne kwalifikacje do czynnej służby wojskowej, a także kobiety, które pobierają naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji oraz kończące naukę w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych bądź będące studentkami lub absolwentkami szkół czy kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria oraz które nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  • Mogą być również wezwane osoby, które ukończyły 18 lat i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeśli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji, zabrać ze sobą muszą:

  • Dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający tożsamość,  
  • Posiadaną dokumentację medyczną,
  • Fotografię o wymiarach 35mm x 40 mm,
  • Dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe, bądź zaświadczenie ze szkoły/uczelni o kontynuowaniu nauki.

Natomiast osoby, które podchodzą do kwalifikacji po raz kolejny, muszą zabrać ze sobą dodatkowo dokumentację medyczną, która dotyczyć będzie zmian o ich stanie zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych, które zostały przeprowadzone w ostatnich 12 (bądź 24) miesiącach oraz książeczkę wojskową.

Więcej szczegółów oraz zasad kwalifikacji wojskowej przeprowadzanej w 2021 roku znajdziecie – TUTAJ

KK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here