fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKult Akustik już w środę w Częstochowie!

Kult Akustik już w środę w Częstochowie!

Na ten koncert czekamy od dawna: 13 kwietnia Kult wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej.

O tegorocznej trasie “Kult Akustik” pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach “Gazety Regionalnej”. Pierwotnie miała ona wystartować w lutym, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów, terminy koncertów uległy zmianie.

Koncertowa mapa obejmuje 12 miast (w sumie to 16 koncertów). Obok m.in. Katowic, Warszawy, Krakowa w Wrocławia, znalazła się na niej Częstochowa. I to wydarzenie, akustyczne tournée dotychczas omijało bowiem nasze miasto.

Kult Akustik już w środę w Częstochowie! 1
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Koncert planowany pierwotnie na 20 lutego miał być pierwszym występem zespołu Kazika Staszewskiego na scenie Filharmonii Częstochowskiej i pierwszą wizytą w nieco zmienionym składzie. Tu przypomnijmy, że w 2020 r. do ekipy dołączyli bowiem Mariusz Godzina i Konrad Wantrych (pierwszy zastąpił Tomasza Glazika, drugi – Janusza Grudzińskiego).

Termin został zmieniony i na akustyczne granie musimy zaczekać do środy, 13 kwietnia. Ten koncert, podobnie jak wszystkie w ostatnich tygodniach, Kult z pewnością zadedykuje walczącej Ukrainie.

Kult Akustik już w środę w Częstochowie! 2
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Jakiego repertuaru należy się spodziewać? Mimo akustycznej tonacji na pewno różnorodnego. Dotychczasowe koncerty pod szyldem „Akustik” udowodniły, że „bez prądu” można porywać publiczność zarówno „Celiną”, „Barankiem”, „Arahją” czy „Jeśli zechcesz odejść – odejdź”, jak i „Gdy nie ma dzieci”, „Prosto”, „Wódką” czy „Bombą na parlament”. A jak koncert Kultu, to musi być „Mieszkam w Polsce”. Warto dodać, że najbardziej chyba rozpoznawalną wersją tej kultowej piosenki jest ta, którą zespół wykonał podczas koncertu „MTV Unplugged”. Płyta stanowiąca zapis występu, który odbył się w Och-Teatrze w 2010 r., jako pierwsza w Polsce z tego cyklu uzyskała status diamentowej.

Kult Akustik już w środę w Częstochowie! 3
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Tegoroczna setlista poszerzona zostanie z pewnością o utwory z „Ostatniej płyty”, która ujrzała światło dzienne w maju 2021 r. „Wiara”, „Chcę miłości”, „Zabiorę Ciebie w podróż naszą” czy „Rafi” wydają się idealnie pasować do akustycznej konwencji.

“Kult Akustik” zagra o godz. 19. Bilety kosztują 139 i 159 zł i można je kupić wyłącznie za pośrednictwem strony ticketclub.pl (te zakupione na lutowy termin zachowują ważność).

Organizatorem koncertu jest Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła”. Szczegóły: www.stodola.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -