fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaTrasa "Kult Akustik". Termin częstochowskiego koncertu przeniesiony. Kult zagra 13 kwietnia

Trasa „Kult Akustik”. Termin częstochowskiego koncertu przeniesiony. Kult zagra 13 kwietnia

Zapowiadany na 20 lutego koncert akustyczny zespołu Kult – z powodów niezależnych od organizatorów – nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Wydarzenie przeniesiono na 13 kwietnia na godz. 19.

Koncerty Kazika Staszewskiego i zespołu Kult są w naszym mieście rzadkością. Ostatni miał miejsce w 2017 r. Zespół był wówczas gwiazdą Festiwalu OFF-jazd, który odbył się w parku na Lisińcu. W minionej dekadzie Kult grał wcześniej w Częstochowie dwukrotnie. Za każdym razem miało to miejsce na scenie klubu Stacherczak. Koncert w październiku 2012 r. wpisywał się w „Pomarańczową trasę”, a kolejny – w maju 2013 r. – odbył się na rzecz… Szymka Noszczyńskiego, czyli bohatera aukcji charytatywnej „Wieczór sercem malowany”.

Trasa "Kult Akustik". Termin częstochowskiego koncertu przeniesiony. Kult zagra 13 kwietnia 1
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Tym większym wydarzeniem była wiadomość, że Częstochowa znajdzie się na liście 12 miast, które obejmie trasa „Kult Akustik 2022”. Będzie to pierwszy występ zespołu na scenie Filharmonii Częstochowskiej i pierwszy akustyczny koncert w mieście. Co więcej, będzie to też pierwsza wizyta grupy w nieco zmienionym składzie. W 2020 r. do ekipy dołączyli bowiem Mariusz Godzina i Konrad Wantrych (pierwszy zastąpił Tomasza Glazika, drugi – Janusza Grudzińskiego).

Koncert planowano pierwotnie na 20 lutego, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów termin trzeba było zmienić. W efekcie Kult w filharmonii zagra 13 kwietnia.  Bilety kosztują 139 i 159 zł i można je kupić wyłącznie za pośrednictwem strony ticketclub.pl (te zakupione na lutowy termin zachowują ważność).

Trasa "Kult Akustik". Termin częstochowskiego koncertu przeniesiony. Kult zagra 13 kwietnia 2
Koncert zespołu Kult na Festiwalu Czochraj Bobra 2021 (fot. Robert Jodłowski)

Pierwotnie trasa miała rozpocząć się we Wrocławiu, koncertem zaplanowanym na 18 lutego. Po zmianach pierwsza będzie warszawska Stodoła. Tu Kult da cztery koncerty, kolejno 18, 19, 25 i 26 marca. Pierwsze dni kwietnia przypadną na koncerty w Gdańsku i tamtejszym Starym Maneżu. 6 kwietnia akustyczne granie przypadnie na wrocławską Salę Audytoryjną WCK.

Trasa "Kult Akustik". Termin częstochowskiego koncertu przeniesiony. Kult zagra 13 kwietnia 3
mat. Klubu Stodoła

12 kwietnia zespół odwiedzi Filharmonię im. Karłowicza w Szczecinie, a dzień później przyjdzie pora na Częstochowę. 27 kwietnia Kult zagra w Łodzi, 18 maja – w Toruniu, 22 maja – w Bydgoszczy, a 29 maja – w Krakowie. Na nowy termin czekają jeszcze wydarzenia zaplanowane w Poznaniu oraz Lublinie.

Organizatorem koncertu jest Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła”. Szczegóły: www.stodola.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -