fbpx
Strona głównaPolecaneKrzysztof Komeda będzie patronem Promenady Śródmiejskiej w Częstochowie?

Krzysztof Komeda będzie patronem Promenady Śródmiejskiej w Częstochowie?

Krzysztof Komeda będzie patronem Promenady Śródmiejskiej w Częstochowie? Z taką propozycją wystąpiła do władz miasta grupa radnych. Członkowie Klubu Radnych “Wspólnie dla Częstochowy” uważają, że kompozytor i muzyk znany na całym świecie będzie idealnym patronem dla tej niedawno stworzonej przestrzeni miejskiej.

Dlaczego akurat wybór padł na Komedę? Otóż artysta przez kilka lat mieszkał w Częstochowie. Było to w czasie okupacji. Jak podają radni w swojej interpelacji złożonej do prezydenta miasta, artysta mieszkał wówczas w kamienicy przy al. NMP 31.

– W naszym mieście pobierał lekcje gry na fortepianie, chodził do gimnazjum i u nas powstał jego muzyczny pseudonim – napisali we wniosku radni.

Jak argumentują, Częstochowa jest jednym z pięciu miast w Polsce związanych z Komedą, a zarazem jedynym, które nie uhonorowało go w żaden sposób.

Teraz, gdy w centrum od niedawna istnieje promenada, miejsce relaksu i wypoczynku częstochowian, jest dobra okazja, jak argumentują, aby to zmienić.

Nowy patron Promenady Śródmiejskiej idealnie pasowałby również do nazwy innej, znacznie większej i starszej promenady w Częstochowie, która znajduje się na pograniczu dzielnic Tysiąclecie oraz Północ. Ona od lat nosi imię innego, wybitnego kompozytora Czesława Niemena.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here