fbpx

Częstochowscy kryminalni znaleźli poszukiwanego przestępcę w… skrzyni łóżka

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 29-latka ściganego przez sąd do odbycia wyroku więzienia za przestępstwo popełnione w 2020 roku pod Miechowem (woj. małopolskie). Gdy policjanci weszli do mieszkania, które zajmował, znaleźli go w skrzyni łóżka.

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania codziennie prowadzą szereg czynności, by przestępcy ponieśli konsekwencje swoich czynów. 18 listopada wpadli na trop 29-latka, który ukrywał się na terenie województwa świętokrzyskiego.

Mężczyzna słysząc, że do mieszkania weszli policjanci, postanowił się ukryć. O tym, że nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny przekonał się, gdy policjanci wyciągnęli go ze skrzyni łóżka i założyli na ręce kajdanki. Mężczyzna trafił już do więzienia.

Decyzją sądu, 29-latek miał do odbycia karę 4,5 roku więzienia za przestępstwo, którego dopuścił się w 2020 roku wspólnie z 3 innymi swoimi kolegami w powiecie miechowskim. Cała czwórka usłyszała wtedy zarzut bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem 20-letniego wówczas mężczyzny.

LN/KMP Częstochowa