fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWypoczynekKreatywna majówka? Warto spędzić ją w parku rozrywki lub centrum rekreacji!

Kreatywna majówka? Warto spędzić ją w parku rozrywki lub centrum rekreacji!

Jak zaplanować majówkę tak, by pogodzić oczekiwania wszystkich członków rodziny? Tak, żeby nikt się nie nudził, a godziny mijały w radosnej atmosferze. Oto nasze podpowiedzi.

Dostosowanie majówkowych planów do potrzeb całej familii, nie należy do zadań łatwych. Najmłodsi potrzebują wielu atrakcji i ciągłego ruchu, starsi – zabawy, ale i chwili relaksu oraz odpoczynku. Takie możliwości stwarzają parki rozrywki i centra rekreacji. Co ważne, to rozwiązanie na każdą pogodę. Tutaj wiosenne zmiany pogody nie popsują nikomu zabawy.

Stacja Grawitacja

Kreatywna majówka? Warto spędzić ją w parku rozrywki lub centrum rekreacji! 1
fot. Stacja Grawitacja

By odwiedzić nowoczesny park rozrywki, mieszkańcy Częstochowy nie muszą nawet ruszać się z miasta. Wystarczy skierować się na ul. Bór 164. Tam od lat z powodzeniem działa Stacja Grawitacja, oferująca znacznie więcej niż standardowy park trampolin.

Tu wszyscy klienci znajdą moc atrakcji. Wśród nich wyliczyć można ogromną poduchę z wieżą i trampolinami (dostarczającą dreszczyku emocji), Dwupoziomowy Park Linowy, boiska do siatkówki oraz koszykówki z trampolinami, tor przeszkód Ninja, Gladiator, a także ścianki wspinaczkowe. Park cały czas się rozwija, proponując coraz to nowe atrakcje. Szczegóły: www.stacjagrawitacja.pl/czestochowa.

SOLPARK Kleszczów

Kreatywna majówka? Warto spędzić ją w parku rozrywki lub centrum rekreacji! 2
fot. SOLPARK

Alternatywą dla parku trampolin mogą być centra rekreacji. Doskonałą zabawę wśród nie tylko wodnych atrakcji oferuje m.in. Park Zdrowia i Rozrywki SOLPARK Kleszczów. Tutejsze baseny – wewnętrzny i zewnętrzny – zapewniają miłośnikom szaleństw wodnych kaskady, bicze wodne, wodne gejzery, czy zjeżdżalnię rurową o długości 118 m. Obiekt dysponuje również basenem sportowy, który posiada sześć torów pływackich.

SOLPARK to też relaks dla ciała i ducha. Zapewni go sauna, gabinet masażu i SPA, grota solna, gabinet kosmetyczny, kriosauna, komora hiperbaryczna, platforma Schaumanna, fotel masujący oraz jacuzzi. Małych i dużych zaciekawi też z pewnością strefa gier i zabaw. W ofercie m.in. kręgielnia z czterema torami, Figlogaj czy bilard.

Na centrum składają się również hale sportowe, boiska piłkarskie, siłownia i sala fitness, kort tenisowy, a także obiekty sezonowe, takie jak np. boisko do siatkówki plażowej czy wypożyczalnia rowerów. Oferta dostępna na: www.solpark-kleszczow.pl.

Oleska Laguna

Moc rozrywki zapewnia również Oleska Laguna, czyli Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie. Kompleks sportowo-rekreacyjny tworzą kryta pływalnia oraz zespół boisk sportowych ORLIK.

Wśród atrakcji wodnych wymienić warto m.in. 6-torowy basen sportowy (wyposażony w dwa bicze wodne do hydromasażu oraz system dysz bocznych do hydromasażu podwodnego), basen rekreacyjny do nauki pływania, brodzik dla najmłodszych (ze zjeżdżalniami, wodnym grzybkiem i gejzerem dennym), jacuzzi z hydromasażem oraz aż 106-metrowa zjeżdżalnia tunelowa z efektami multimedialnymi.

W ramach SPA czeka na gości sauna fińska i turecka (czyli łaźnia parowa), tzw. natrysk wrażeń i solarium stojące. Z kolei osobom szukającym wyciszenia z pewnością spodoba się pobyt w grocie solnej. Odprężenia warto zaznać zaś w gabinetach hydroterapii. W ofercie m.in. masaż wodny całego ciała, bicze szkockie i masaż płaszczowy. Więcej na: www.oleskalaguna.pl.

Malutkie Resort

Kreatywna majówka? Warto spędzić ją w parku rozrywki lub centrum rekreacji! 5
fot. Malutkie Resort

Warto dodać, że „Rodzinna Majówka 2022” odbędzie się też w Ośrodku Malutkie Resort znajdującym się w okolicach Radomska. Podczas majówki dostępne będą wszystkie propozycje ośrodka, z pełną ofertą restauracji, pizzerii, bistro rodzinnej lodziarni rzemieślniczej. Zabawę zaplanowano aż do wtorku, 3 maja. Każdego majówkowego dnia atrakcje dostępne będą od godz. 12. Szczegóły na: www.facebook.com/malutkieresort

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -