fbpx
Strona głównaPolecaneKradną katalizatory z aut. Policja apeluje o czujność

Kradną katalizatory z aut. Policja apeluje o czujność

Nasilają się kradzieże katalizatorów. Policjanci z Olsztyna zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby, które chciały pozbawić samochód tego ważnego elementu. Złodzieje usiłowały wyciąć katalizator z pojazdu zaparkowanego na parkingu leśnym. Były to osoby w wieku y od 19 do 31 lat. Cała czwórka usłyszała już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

– W ubiegłą niedzielę, tuż przed północą policjanci z Olsztyna patrolowali Skowronów, gdy na parkingu leśnym zauważyli 2 zaparkowane tam samochody i 3 podejrzanie zachowujące się osoby – przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie Sabina Chyra-Giereś. – Gdy podjechali bliżej zauważyli kolejną osobę, która usiłowała ukraść katalizator z jednego z pojazdów. Był to 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego, który na spotkanie z policjantami wyszedł spod samochodu w kominiarce. Pozostałe osoby w wieku 19, 20 i 31 lat to mieszkańcy powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego. Mundurowi znaleźli przy nich narzędzia, którymi posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów, Niedoszli złodzieje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu – dodaje.

Ponieważ nie był to w ostatnim czasie przypadek odosobniony, policja apelujemy o bardzo uważne wybieranie miejsca do parkowania swojego samochodu. Ruchliwy i dobrze oświetlony teren jest najlepszy. Warto też korzystać z parkingów strzeżonych i unikać pozostawiania pojazdu w miejscach odludnych i na nieoświetlonych parkingach.

Złodzieje katalizatorów działają bowiem właśnie przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone.


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -