Koszykarze AZS z Dąbrowy Górniczej wracają bez punktów

Nie udał się koszykarzom AZS Częstochowa niedzielny wyjazd do Dąbrowy Górniczej na mecz z MKS-em II. Częstochowianie przegrali 78:107.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu w Dąbrowie Górniczej byli koszykarze MKS-u II, którzy już w tym sezonie udowodnili swoją wyższość w Częstochowie. Ale koszykarze AZS jechali do Dąbrowy Górniczej z myślą o jak najlepszym wyniku. Pierwsze dwie kwarty meczu nie zapowiadały porażki 29 punktami.

Pierwszą kwartę goście przegrali tylko 5 punktami. Na przerwę schodzili ze stratą tylko 6 punktów do MKS-u II. Niestety, ale po przerwie przyszła fatalna 3 kwarta, którą gospodarze wygrali 40:15!

W ostatnich 10 minutach meczu AZS Częstochowa pozbierał się i wygrał 26:24, ale pozwoliło to tylko zniwelować porażkę do różnicy 29 punktów.

Na boisku w Dąbrowie Górniczej zagrało tylko 9 koszykarzy AZS Częstochowa. Najwięcej punktów zdobył Dawid Józefowski (31 punktów).

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS Częstochowa 107:78 (21:16, 22:21, 40:15, 24:26)

AZS: D. Józefowski 31, M. Majcherek 11, K. Ligęza 10, D. Szulc 7, P. Młynarczyk 7, T. Nogalski 5, S. Spychała 4, K. Hajduś 3, P. Łaszewski 0.