Koszykarze AZS Częstochowa przegrali 1 punktem…Ten mecz był do wygrania…

Koszykarze AZS Częstochowa mogą czuć niedosyt po środowym meczu w Gliwicach z GTK Sordrew. Częstochowianie przegrali spotkanie 1 punktem…

Częstochowianie po sobotniej wygranej z MCKS Czeladź z nadzieją na kolejne zwycięstwo jechali w środę do Gliwic. Tym bardziej, że walczyli z zespołem, który w tabeli był za ich plecami. Na zwycięstwie zależało też gospodarzom. Koszykarze GTK dobrze rozpoczęli mecz i pierwszą kwartę wygrali 30:21. W drugich 10 minutach gry koszykarze AZS odrobili 6 punktów z 9 punktowej straty.

Po przerwie ponownie lepiej zagrali gospodarze. Trzecią kwartę wygrali 23:18. Przed czwartą kwartą prowadzili 66:58. W ostatniej kwarcie AZS rzucił się do odrabiania strat. Częstochowianie wygrali 25:18, ale w meczu 1 punktem lepsi okazali się gospodarze wygrywając 84:83.

W drużynie AZS-u najwięcej punktów rzucił Dawid Szulc – 24.

Koszykarze AZS po 25 rozegranych meczach mają 32 punkty i są na 12. miejscu w tabeli 3 grupy 2 ligi.

GTK Sordrew AZS II Gliwice – AZS Częstochowa 84:83 (30:21, 13:19, 23:18, 18:25)

AZS: D. Szulc 24, D. Józefowski 17, M. Majcherek 15, S. Spychała 13, T. Nogalski 7, H. Hajduś 5, W. Nogalski 2, F. Sośniak 0, K. Ligęza 0.