Koszykarskie derby Częstochowy ponownie dla Iskry

Koszykarze AZS Częstochowa przegrali w środę w Hali Polonia w derbach Częstochowy z AK Iskra 71:91. To czwarty mecz derbowy przegrany przez AZS z Iskrą…

Koszykarze AZS Częstochowa do meczu przystąpili osłabieni brakiem Dawida Józefowskiego. Faworytem spotkania od początku byli jednak goście, którzy w 2. lidze prezentują się znacznie lepiej od AZS-u. I początek spotkania to agresywna i skuteczna gra gości, którzy wygrali pierwszą kwartę 31:18.

Gospodarze z AZS-u tylko w drugiej części meczu byli trochę lepsi. AZS wygrał drugą kwartę 16:15 i na przerwę schodził tracąc do Iskry 12 punktów.

Po przerwie inicjatywa ponownie należała do Iskry. Goście wygrali trzecią i czwartą część meczu. Ostatecznie pokonali AZS 91:71 i wywieźli z Hali Polonia 2 cenne punkty.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów rzucili: Dawid Szulc i Przemysław Łaszewski. Wśród gości najlepiej punktowali Yaroslav Fomichov i Adrian Płaczek.

Iskra odniosła 10 zwycięstwo w lidze, ma 32 punkty i zajmuje 8. miejsce. AZS z 24 punktami jest na 15. pozycji.

AZS Częstochowa – AK Iskra Częstochowa 71:91 (18:31, 16:15, 22:23, 15:22)

AZS: D. Szulc 17, P. Łaszewski 14, M. Kwasek 13, P. Młynarczyk 11, F. Karczemny 10, T. Serwiak 5, K. Ligęza 1, K. Hajduś 0, K. Ligęza 0.

Iskra: Y. Fomichov 24, A. Płaczek 23, M. Czekaj 11, W. Kotlewski 11, W. Szostak 9, A. Michalak 7, D. Raszewski 3, W. Michalak 2, D. Dędek 1, P. Muskała 0, M. Cieślak 0, K. Halbiniak 0.

Fotorelacja z meczu na fb :Gazety Regionalnej”.