Siatkarki Silesii Częstochowa lepsze od swojej imienniczki z Mysłowic

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły w środę siatkarki KS Silesia Częstochowa, które pokonały Silesię Volley Mysłowice 3:0 i przybliżyły się do play-off i gry o awans do 1 ligi.

Częstochowskie siatkarki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Szybko odskoczyły na kilka punktów przewagi. W pewnym momencie częstochowianki prowadziły 19:13, ale za chwilę zrobiła się zacięta końcówka. Ostatecznie wygrały ją miejscowe 25:23 i było 1:0 w setach.

Druga partia również była bardzo zacięta i zakończyła się grą na przewagi. Ku uciesze częstochowskich kibiców wygrały podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel 26:24 i było już 2:0 dla gospodarzy.

W trzecim secie częstochowskie siatkarki postawiły kropkę nad i. Wygrały z łatwością i mogły cieszyć się z 3 zdobytych punktów, które przybliżają je do czołowej dwójki i walki o awans do 1 ligi.

KS Silesia Częstochowa po 15 kolejkach ma 37 punktów i jest na 2. miejscu w tabeli. Silesia Volley po 14 meczach ma 27 punktów i jest na 3. pozycji.