Koronawirus w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

0
1437

Niestety dodatni okazał się wynik badania próbki pobranej od podchorążego, który przebywa na kwarantannie w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Teraz ponownie badani są pozostali studenci, którzy do Częstochowy również skierowani zostali na kwarantannę z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.


Student, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem przebywa na terenie naszej szkoły w izolatce – informuje rzecznik prasowy szkoły brygadier Dariusz Andryszkiewicz. — Jego stan jest dobry. W ubiegłym tygodniu miał gorączkę, teraz czuje się znacznie lepiej.
Jak powiedział nam brygadier Andryszkiewicz, po wykryciu koronawirusa u jednego podchorążego ponownie zbadano pozostałych 38 studentów, którzy razem z nim przyjechali do Częstochowy w ubiegłym tygodniu. Wyniki testów znane będą w ciągu 48 godzin.
Wszyscy pozostają w izolacji, przebywają w dwóch osobnych budynkach, aby nie mieli kontaktu z innymi studentami i wykładowcami.
Zarówno chory podchorąży, jak i cała reszta ma zapewnioną całodobową opiekę medyczną oraz wsparcie naszego szkolnego psychologa — zapewnia rzecznik prasowy szkoły pożarniczej.

(Fot. www.pomaturze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here