Wyszliśmy z domów

0
262

Wprowadzone od dzisiaj częściowe złagodzenie zakazów dotyczących przemieszczenia się, spowodowało, że od rana w Częstochowie ruch jest znacznie większy niż na przykład jeszcze dwa-trzy tygodnie temu.

Wyszliśmy z domów 1

Spragnieni ruchu częstochowianie wyszli na miejskie skwery i ulice. Sporo spacerowiczów, nawet jak na czas epidemii, spotkać dzisiaj można było w Alejach.

Wyszliśmy z domów 2
Wyszliśmy z domów 3


Największą popularnością cieszyły się dziś podjasnogórskie parki. Częstochowianie od razu skorzystali z faktu, iż bramy parków zostały otwarte. Do spacerów czy rekreacji zachęcała również pogoda. W parkowych alejkach i na ławkach spotkać można było mieszkańców naszego miasta w różnym wieku. Ze słońca cieszyli seniorzy, a także dzieci, którym szczególnie trudno było wytrzymać ostatnie dni w mieszkaniach.

Wyszliśmy z domów 4
Wyszliśmy z domów 5


Z uroków parków i skwerów można od dzisiaj korzystać do woli. Zniesiono również zakaz wstępu do lasów. Nadal jednak zamknięte są w miastach place zabaw i tzw. siłownie na świeżym powietrzu.

Wyszliśmy z domów 6
Wyszliśmy z domów 7


Od dzisiaj także nieco łatwiej możemy zrobić zakupu. Zmiana liczby osób, które jednocześnie mogą przebywać w sklepach najwyraźniej usprawniła kupowanie. Przypomnijmy, że od dzisiaj w sklepach do 100 metrów kwadratowych na jedną kasę mogą przypadać zamiast 3,4 osoby, a w sklepach o większej powierzchni na 15 metrów kwadratowych może się znajdować 1 kupujący.


Także w kościołach od dzisiaj na 15 metrach kwadratowych może się przebywać jeden wierny.


Kolejna zmiana dotyczy wychodzenia z domu osób nieletnich. Od dzisiaj młodzi ludzie, którzy ukończyli 13. rok życia, mogą się przemieszczać bez opieki osoby dorosłej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here