Konkurs plastyczny na temat autyzmu

0
171
fot. UG w Poraju

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w Szkole Podstawowej w Poraju został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I- III, pt. „Autyzm- rozumiem, nie oceniam”.

To wydarzenie rozpoczęło cykl aktywności oraz warsztatów i będą one miały miejsce w bieżącym tygodniu. Konkurs ten miał na celu promowanie wiedzy na temat autyzmu, kształtowanie poczucia tolerancji a także właściwej postawy wobec osób z odmiennościami rozwojowymi.

“Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i licznie wzięli udział w konkursie. Prace prezentują wysoki poziom artystyczny oraz dobre zrozumienie tematu. W ramach akcji, wychowawcy wcześniej przeprowadzili pogadanki dotyczące tematyki osób rozwijających się w spektrum autyzmu, a uczniowie w formie pracy plastycznej, przedstawili to, jak mogą wspierać swoich kolegów” – tak powiedziała Beata Cichoń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Poraju.

Organizatorki tego konkursu to: Kinga Rydel oraz Monika Benduska- Balwierz.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Kacper Chochaus klasa III b
II miejsce: Hanna Grzesiak klasa III a, Mikołaj Węgrzyn klasa I b
III miejsce: Kazimierz Domańczyk klasa I a, Paulina Barczyk klasa II b
Wyróżnienia: Sewer Sawicki klasa III b, Maja Długosz klasa I a, Szymon Dudek klasa I b, Maya Pidzik klasa III b, Wiktoria Balwierz klasa I a, Aleksandra Gural klasa II b, Magdalena Hak klasa II a, Zuzanna Pisarska klasa III a, Jakub Choroba klasa III a, Wiktor Gurbała klasa I b.

K KIK