fbpx
Strona głównaWiadomościRegionRusza XIX Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Rusza XIX Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Do udziału w konkursie zaproszeni są właściciele gospodarstw indywidualnych, w których przynajmniej jedna osoba jest objęta ubezpieczeniem społecznym rolników.

W poprzednich edycjach wzięło udział ponad 21 tysięcy gospodarstw. Konkurs organizowany jest w celu promocji zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Nie liczy się wielkość gospodarstwa, ani profil produkcji. Najważniejsze jest pokazanie podczas eliminacji, jak wygląda standard pracy w danym miejscu i dbałość o przepisy bhp. Zgłaszajac się do konkursu, rolnicy mają możliwość poddania gospodarstwa profesjonalnej kontroli.

Skład komisji to specjaliści w zakresie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie działający w KRUS, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a partnerem wspierającym Narodowy Instytut Kultury Wsi i Dziedzictwa Narodowego

Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe. W poprzednim roku gospodarz na medal otrzymał ciągnik rolniczy o mocy 55 KM.

Termin składania zgłoszeń mija 22 kwietnia 2022 roku, 8 lipca zakończy się etap wojewódzki, a na przełom lipca i sierpnia przewidziano wizytacje gospodarstw, które znalazły się w finale.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w najbliższej Placówce Terenowej lub OR. Informacje pod nr tel.: 34 378 85 19

Regulamin dostępny jest m.in. na stronie internetowej Gminy Miasta Olsztyn https://www.olsztyn-jurajski.pl/dla-mieszkancow/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -