fbpx
Strona głównaWiadomościRegionFundacja Promissum-obietnica lepszego jutra

Fundacja Promissum-obietnica lepszego jutra

W Lublińcu powstała nowa Fundacja charytatywna Promissum.

Głównym celem fundacji jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym, a także osobom w cieżkiej sytuacji materialnej. Niestety, często te wszystkie problemy występują jednocześnie i wtedy naprawdę trudno sobie poradzić bez wsparcia takich instytucji.

Prezes fundacji lek. Beata Janik podkreśla, że działania fundacji skupią się na finansowaniu leczenia, zakupu sprzętu medycznego, a także zorganizowaniu rehabilitacji dla osób po zabiegach.

Statut Fundacji Promissum obejmuje szereg dziedzin i działań pomocowych. Wsparcie samotnych matek i domów dziecka, organizacja warsztatów artystycznych i językowych dla dzieci z niepełnosprawnościami, zakup podręczników, dożywianie młodzieży z biednych rodzin, to kolejne choć jeszcze nie wszystkie plany fundacji.

Pierwszym celem jest kupno pomp insulinowych i leków dla cukrzyków oraz sfinansowanie rehabilitacji po urazach i zabiegach dla mieszkańców powiatu lublinieckiego.

W ostatnich latach niepokojąco wzrosła liczba chorych na cukrzycę, zwłaszcza wśród małych dzieci. Dlatego ważna jest codzienna kontrola poziomu glukozy i insulinoterapia, tak by nie dopuścić do stanu zagrożenia życia.

Z czasem, Fundacja będzie starała się rozszerzać swoje działania, pomagać w refundacji kosztownych terapii chorób nowotworowych, czy innych ciężkich schorzeń przewlekłych.

Warto przyjrzeć się pełnemu statutowi Fundacji, warto wesprzeć ich finansowo.

Szczegóły pod linkiem https://promissum.pl/

Promissum szuka również wolontariuszy, więc jeśli ktoś chciałby poświęcić trochę czasu na czynienie ogromu dobra, może się zgłaszać.

Fundacja Promissum, ul.Piaskowa 28/1 42-700 Lubliniec

Nr konta bankowego: BNP Paribas 76160014621809824890000001

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -