Częstochowskie Muzeum ogłasza konkurs

0
846

Częstochowskie Muzeum ogłasza konkurs pn. „Muzeum odwołuje zimę”. Jest on kierowany do dzieci na najpiękniejszą marzannę.

Częstochowskie Muzeum ogłasza konkurs 1
Fot. UM w Częstochowie

Na zewnątrz pojawia się już pierwszy powiew wiosny, dlatego częstochowskie Muzeum ogłasza konkurs, który ma charakter otwarty i jest kierowany do dzieci z grup zorganizowanych – przedszkolnych, klas 1-3 szkół podstawowych oraz do świetlic środowiskowych. 

Celem wspólnej zabawy jest wykonanie własnoręcznie marzanny z produktów naturalnych biodegradowalnych. W ocenie będzie się liczyć ogólne wrażenie artystyczne, nawiązanie do tradycji ludowych, pomysłowość, staranność i samodzielność wykonania.

Konkurs ma za zadanie przybliżyć dzieciom kulturę regionalną i zwyczaje, które były związane z pożegnaniem zimy. Dodatkowo ma rozwijać w nich talent artystyczny i pobudzać wyobraźnię, czy kreatywność.

Prace konkursowe – kukły marzanny powinny być dostarczone do Ratusza (al. NMP 45), od 15 do 18 marca, w godzinach od 9:00 do 14:00.

Specjalnie powołane Jury (w składzie pracownicy Muzeum Częstochowskiego oraz innych instytucji) wybierze najładniejsze marzanny spośród tych, które zostaną dostarczone do Ratusza w dniach od 15 do 18 marca 2021 roku.

Obrady Jury odbędą się 19.03.2021 r., a wyniki zostaną udostępnione na stronie Organizatora.

Wszystkie będą prezentowane od 20 marca do 2 kwietnia w Ratuszu.