Efekty inwestycji budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Konopiskach

0
540

Przy ulicy Przemysłowej 16B w Konopiskach trwają prace w ramach inwestycji „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Konopiskach”.

Efekty inwestycji budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Konopiskach 1
Fot. UG w Konopiskach

Jest to jedna z większych inwestycji na terenie Gminy Konopiska. Rozpoczęta w maju 2020 roku budowa budynku szybko posuwa się do przodu. Dwukondygnacyjna budowla jest wykonywana technologią tradycyjną murowaną. Zamontowane także zostały okna.

Obecnie trwają prace związane z montażem wewnętrznej instalacji elektrycznej, a w najbliższych dniach są planowane prace związane z wykonaniem pokrycia dachu.

W nowym budynku powstanie 16 mieszkań socjalnych z instalacjami i przyłączami. Dwukondygnacyjny budynek będzie miał również zagospodarowany wokół niego teren. Powierzchnia obiektu wyniesie 4 720,8 m³.

Wartość robót budowlanych brutto wynosi 2.133.595,76zł (przedstawiona wartość to koszt robót budowlanych na podstawie zawartej umowy z wykonawcą robót; bez kosztów dokumentacji technicznej, nadzoru budowlanego itp.) 

Zadanie jest finansowane z budżetu gminy Konopiska przy wsparciu finansowym z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Termin realizacji zadania przewidziany jest na 31.03.2022 r.