fbpx
Strona głównaWiadomościRegionKoniec stanicy wodnej w Blachowni.

Koniec stanicy wodnej w Blachowni.

Po niemal 50 latach działalności, zamknięto stanicę wodną 39. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Blachowni.

Niestety, stało się. Stanica wodna w Blachowni została zamknięta. Kawał lokalnej historii, 50 lat szkoleń i działalności harcerskiej, połączonej z krzewieniem pasji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.

To bardzo trudny czas dla wszystkich zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie stanicy, dla wszystkich wychowanków, harcerzy, którzy od pokoleń korzystali z tego miejsca.

W oficjalnym liście, w imieniu osób związanych ze stanicą, Marian Pędraś informuje, że za kilka dni Komenda Hufca ZHP z Częstochowy przeniesie swój sprzęt wodny(dawny sprzęt harcerzy z Blachowni), na północną stronę zbiornika. Zostanie on umieszczony w hangarze dawnego OSiR-u, otrzymanym od Burmistrz Blachowni. Hangar obecnej stanicy zostanie rozebrany…

Trudno pogodzić się z tą decyzją, lecz mimo poczucia ogromnej straty i piętrzących się problemów, Klub zapewnia, że się nie podda. Jak pisze Komandor Klubu-Marian Pędraś : Do końca bieżącego sezonu żeglarskiego będziemy jako Klub prowadzić zajęcia z dziećmi, wodując optymisty nawet prosto z trawnika, a nie jest powiedziane że nie skorzystamy z gościny innych miejsc.

Zgromadzone przez lata rzeczy znajdujące się w depozycie klubu, można odebrać od poniedziałku do piątku, od godz. 16:30.

Symboliczne pożegnanie ze stanicą odbyło się 12 czerwca. Tego dnia, w samo południe, uroczyście opuszczono bandery na maszcie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -