Koniec remontu ulicy Ogrodowej w Myszkowie

0
100

W Myszkowie zakończył się remont ulicy Ogrodowej.

Długotrwały proces remontu ul. Ogrodowej opatrzony przetargami i uzyskaniem odpowiednich zgód i pozwoleń zaczął się w 2016 roku.

2 września 2016 r. w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zostało wyłonione Biuro Projektowe „Konstruktor” z Chrzanowa z ceną oferty 104.529,00 zł, a 19 listopada 2018 roku wyłoniono wykonawcę remontu ulicy.

Prace objęły wybudowanie sieci wodociągowej wraz z kanalizacją sanitarną i deszczową na Ogrodowej i ulicy bocznej. Położona została nowa nakładka oraz zrobiono zjazdy do posesji. Na łączniku pomiędzy ul. Ogrodową a Sucharskiego powstało 37 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych.

Koniec remontu ulicy Ogrodowej w Myszkowie 1
Fot: UM Myszków

Dla poprawy bezpieczeństwa wykonano wysepki zwalniające oraz nowe oznakowanie drogowe. Wszystkie prace zostały zakończone i odebrane z końcem września 2020 roku.

Wykonawcą robót była firma Zakład Transportowo-Handlowo-Usługowy z Wrzosowej, których wartość wyniosła 4.343.842,63 zł. Na pokrycie kosztów inwestycji, gmina wykorzystała 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Koniec remontu ulicy Ogrodowej w Myszkowie 2 Koniec remontu ulicy Ogrodowej w Myszkowie 3

Fot: UM Myszków, zdjęcie przed remontem i po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here