Luzowanie kolejnych obostrzeń. Od 4 czerwca wracają koncerty w plenerze i występy grup cyrkowych

0
308
koncert 2

Rząd Polski luzuje po raz kolejny obostrzenia i umożliwia od 4 czerwca organizowanie koncertów w plenerze oraz grup cyrkowych, ale z zachowaniem limitów i reżimu sanitarnego.

cyrk
Fot. pixabay.com

Według rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw, we wtorek 25 maja 2021 roku, po bardzo długiej przerwie do łask wracają koncerty organizowane na świeżym powietrzu, jak również widowiska cyrkowe:

Od dnia 4 czerwca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0) jest dopuszczalne na otwartym powietrzu”.

Oznacza to, że wydarzenie przeprowadzone w plenerze będzie się mogło odbyć z udziałem publiczności, ale ze względu na jeszcze panującą pandemię, muszą zostać spełnione pewne warunki:

  • wydarzenie może zostać zorganizowane do 250 osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Te osoby, które się zaszczepiły, nie będą wliczane do limitu organizowanej imprezy;
  • podczas wydarzenia musi zostać zachowana odległość minimum 1,5 metra pomiędzy uczestnikami;
  • uczestnicy wydarzenia muszą mieć zakryty noc i usta;
  • obowiązuje zakaz spożywania napojów i posiłków.
koncert
Fot. pixabay.com

Dodatkowo koncerty i widowiska cyrkowe będą mogły być organizowane także w pomieszczeniach pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (maksymalnie połowa miejsc w pomieszczeniu), lub zapewnienia, aby w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 jego powierzchni.

cyrk 2
Fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here