Koncert z okazji 30 lat działania FIK

0
334
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W wykonaniu tych, którzy właśnie stawiali pierwsze muzyczne kroki dzięki stypendium Fundacji.

Dzięki projektom Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku już od 30 lat w Powiecie Radomszczańskim różnorodne talenty uzdolnionej młodzieży mogą nadal być rozwijane.

“Fundacja Inicjatyw Kulturalnych słusznie szczyci się 30 latami tradycji, a także szerokim wachlarzem podejmowanych działań – od wsparcia różnorodnych inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i społecznych po działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. FIK wciąż się zmienia i poszukuje nowych artystycznych rozwiązań, nie tracąc z oczu talentów, które umiejętnie wspiera, rozwija i pielęgnuje”- tak powiedział Michał Koski, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego razem z Krzysztofem Zygmą, który jest przewodniczącym Rady Powiatu oraz Andrzejem Kucharskim, Naczelnikiem Wydziały Edukacji, który przekazał na ręce Prezesa Fundacji Jacka Łęskiego i Dyrektora FIK Krystyny Michalskiej gratulacje oraz bukiet kwiatów od Zarządu i Rady Powiatu Radmoszczańskiego.


Nie zabrakło także życzeń od Poseł Anny Milczanowskiej, Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziemby, Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego Anety Niedźwiedzkiej, władz miasta Radomska oraz wpierających Fundację firm i instytucji.


Podczas koncertu zaprezentowali swój talent między innymi:
Mateusz Duda (fortepian), Szymon Telecki (skrzypce), Konrad Derlatka (baryton), Karolina Sambor (sopran) oraz Przemysław Wojciechowski (akordeon).


Artystom towarzyszyła Orkiestra Kameralna PRIMUZ, a wykonali między innymi utwory F. Chopina, J. Williamsa czy R. Galliano.


Przed oraz po koncercie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury można było zobaczyć plastyczne prace stypendystów FIK.

K KIK