Koncert “Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree” w Kłobucku

0
290
mat. organizatorów

Koncert odbędzie się 18 września w ramach Jubileuszowych XX Dni Długoszowskich w Kłobucku.

Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne “Wieniawa” oraz Burmistrz Kłobucka i Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku zapraszają na koncert “Wspomnienie o Ryszardzie Ridlu – Sebastian Riedel & Cree”.

Zespół Cree założony został w 1993 roku w Tychach przez syna muzyka Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Znakomity wokalista Dżemu, zawsze był zafascynowany życiem i historią Indian, wspominał że jego marzeniem jest, by kiedyś założyć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie swojego ojca i tak powstał zespół Cree.

Mottem zespołu i myślą przewodnią są słowa, które są często używane przez Sebastiana: “Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”.

Zespół tworzą: Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka; Bartłomiej Miarka – gitara; Lucjan Gryszka – gitara basowa; Kuba Majerczyk – perkusja; Adam Lomania – instrumenty klawiszowe.

Koncert "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree" w Kłobucku 1
Fot. wikipedia.org

Podczas występu nie braknie z pewnością takich legendarnych utworów jak : „Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii”.

Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej MOK-u, 18 września o godz. 18. Bilety są już w sprzedaży. Można je zakupić od poniedziałku do piątku w godzinach między 8.00 a 14.30, w cenie 50 zł.

Koncert “Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree” wpisuje się w trasę organizowaną w ramach 25. rocznicy śmierci wybitnego muzyka. Dzień po koncercie w Kłobucku, Sebastian Riedel z zespołem wyruszą w trasę koncertową, która obejmie m.in. Gdańsk czy Kraków.

KK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here