fbpx
Strona głównaPolecaneAleja Niepodległości będzie gotowa za kilka tygodni, teraz można jechać już jedną...

Aleja Niepodległości będzie gotowa za kilka tygodni, teraz można jechać już jedną nitką

Aleja Niepodległości będzie gotowa za kilka tygodni, teraz można jechać już jedną nitką. To ułatwiło dojazd do południowych dzielnic Częstochowy.

Remont fragmentu alei trwa od kwietnie. Utrudniło to życie Niepodległości można już poruszać się po jednej gotowej nitce.

– Prace zasadnicze zakończą się w okolicach połowy sierpnia i wówczas przywrócona zostanie przejezdność po obu nowych pasach jezdni – poinformował nas rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Maciej Hasik. – Prace wykończeniowe i poza jezdnią będą jeszcze trwały. Zakończenie całej inwestycji przewidziane jest do końca września.

W ramach prowadzonych prac od skrzyżowania al. Niepodległości z ulicą Równoległą, a także odcinka jezdni między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego a zajezdnią MPK, wybudowano dodatkowe skręty w lewo zarówno dla kierowców jadących do Śródmieścia jak i od strony estakady. Plany modernizacji uwzględniły także powstanie w ciągu Niepodległości wysp kanalizujących na skrzyżowaniu z ul. Równoległą, nową lokalizację stacji rowerowej w obrębie skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Równoległą oraz zmianę lokalizacji przystanku autobusowego linii nocnej.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here