fbpx

Koncert w kościele w Truskolasach Chóru Collegium Cantorum

Koncert odbył się w drewnianym zabytkowym kościele pw. Św. Mikołaja w Truskolasach.

12 października miał miejsce koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej Colegium Cantorum pod batutą założyciela oraz dyrygenta Janusza Siadlaka.

Honorowymi patronatami Historycznych Koncertów na terenie powiatu, zostali Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wójt Gminy Wręczyca Wielkiej Tomasz Osiński i Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch. Koncert współorganizowały samorządy Powiatu Kłobuckiego a także gmin Wręczyca Wielka i Lipie. Wszyscy zebrani uczestnicy w kościele, wysłuchali kilkunastu utworów, które wykonali artyści z Częstochowskiej Filharmonii. Wśród pieśni, jakie zachwyciły widzów uczestniczących w koncercie, znalazły się między innymi utwory Romualda Twardowskiego, Juliusza Łuciuka i Mateusza Pospieszalskiego. Podczas przerw między pieśniami, Juliusz Sętowski w multimedialnym wykładzie, ilustrowanym wyświetlanymi slajdami opowiedział trochę o historii kościoła w Truskolasach.

Dwa razy zostały wywołane bisy, które są najlepszą miarą oceny oraz wartości występu chóru.

Należy dodać również, iż koncert odbył się po mszy świętej, która została odprawiona w intencji strażaków ochotników i uczczono 100 lat ich działań w tym regionie. W przedsionku kościoła, przed samym koncertem wystawione zostały prace, które są dorobkiem pleneru malarskiego pt. „Powiat Kłobucki – Okno Na Świat”, współorganizowany przez Powiat Kłobucki.

K KIK