fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowa: komendant podziękował świadkom za pomoc w sprawie zamordowanych Aleksandry i Oliwii

Częstochowa: komendant podziękował świadkom za pomoc w sprawie zamordowanych Aleksandry i Oliwii

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn wspólnie z nadkom. Krzysztofem Gabrysiem z wydziału kryminalnego podziękował dzisiaj mieszkańcom Częstochowy i powiatu za przekazanie istotnych informacji, które przyczyniły się do zakończenia poszukiwań zaginionej Aleksandry W. i jej córki.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie prowadziła poszukiwania dwóch mieszkanek Częstochowy, które zaginęły 10 lutego 2022 roku w niejasnych okolicznościach. Kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego mężczyznę, który dobrze znał kobiety. Początkowo usłyszał zarzut przetrzymywania kobiet, następnie zarzut podwójnego zabójstwa, jednak nie przyznał się do winy i nie współpracuje z organami ścigania.

Częstochowscy kryminalni włożyli wiele pracy w to, by ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się 10 lutego i cały czas aktywnie prowadzili poszukiwania za zaginionymi. Dzięki rzetelnej pracy operacyjnej oraz informacjom przekazanym przez pana Michała i pana Wojciecha policjanci z Częstochowy odnaleźli zwłoki zaginionych kobiet na terenie zalesionym w miejscowości Romanów.

komendant
źródło: KMP Częstochowa

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn wspólnie z nadkomisarzem Krzysztofem Gabrysiem podziękował dzisiaj świadkom za wzorową i godną naśladowania postawę, podkreślając również, jak duże znaczenie ma współpraca z obywatelami, którzy nie pozostają obojętni na krzywdę ludzką i swoim zachowaniem wspierają policyjne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

To kolejny przykład poprawnego działania, zgodnego z założeniami kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Więcej na temat zaginionych, a następnie zamordowanych Aleksandry W. i Oliwii W. przeczytasz pod tym linkiem. Tutaj natomiast pisaliśmy na temat sekcji zwłok młodszej zamordowanej.

LNŚ/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -