Kolejni uczniowie z Częstochowy uczą się zdalnie z powodu koronawirusa

0
746

Kolejni uczniowie z Częstochowy uczą się zdalnie z powodu koronawirusa.


Częstochowski Sanepid wydał kolejne opinie sanitarne na temat miejskich szkół w związku z wykryciem w nich koronawirusa. Trafiły one do Wydziału Edukacji UM Częstochowy.


Na ich podstawie podjęto decyzję, że do 24 września zdalnie uczyć się będą uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 52 w Częstochowie przy ul. Powstańców Warszawy. Tam zakażenie stwierdzono u jednego z uczniów. O dzień dłużej, bo do 25 września online uczyć się mają natomiast uczniowie klasy IV Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. Tam również koronawirusa potwierdzono u jednego z uczniów.


Jak informuje częstochowski magistrat,
Sanepid pozytywnie zaopiniował też czasową zmianę trybu prowadzenia zajęć ze stacjonarnego na hybrydowy w Terapeutycznym Przedszkolu “Jurajskie Dzieci” (ul. Bialska 155/157).
System hybrydowy ma obowiązywać w tym niepublicznym przedszkolu do końca 2020 r. i jest efektem wniosku dyrekcji placówki w związku z czasowym pogorszeniem się możliwości lokalowych i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego.

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here