Kolejne tramwaje typu Twist już w Częstochowie

0
241

Kolejne tramwaje typu Twist już w Częstochowie.


Do zajezdni MPK dotarł już czwarty Twist 2.0 – poinformował rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. -Teraz, jak poprzednie nowo kupione składy, przechodzi testy i jest przystosowany do wyjazdu na miasto. Na razie po mieście jeżdżą dwa nowe tramwaje. Zgodnie z podpisanymi umowami, do końca września w Częstochowie ma być już komplet dziesięciu Twistów 2.0.


Pierwszy z Twistów drugiej generacji przyjechał do Częstochowy w maju. Nowe składy to jedne z najnowocześniejszych tego typu pojazdów w Europie. Tramwaje zostały wzbogacone o szereg udogodnień dla motorniczych i pasażerów jak np.: dodatkowe wyposażenie w kabinie motorniczego, boczne oświetlenie zewnętrzne po lewej i prawej stronie wagonu, dwa automaty do sprzedaży biletów, system zliczania potoków pasażerskich czy zasobniki energii i diagnostyka on-line. Są też dwustronne tablice informacyjne LCD oraz możliwość zakupu biletu jednorazowego metodą zbliżeniową. 


Zakup dziesięciu Twistów 2.0, podobnie jak przebudowa linii tramwajowej, odbywa się w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – podaje rzecznik MPK. – Koszt tej największej w historii komunikacji miejskiej w Częstochowie inwestycji, to 204 mln zł: 114 mln przebudowa linii i 90 mln zakup tramwajów. Dofinansowanie unijne zdobyte na ten cel przed miasto, to 144 mln zł.
(Fot. MPK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here