fbpx

Kolejna sponsorowana zieleń w Częstochowie

W dwóch miejscach w mieście: w dzielnicy Wyczerpy oraz w Parku Lisiniec rozpoczęło się sadzenie nowych drzew i krzewów. Nasadzenia odbywają się w ramach programu „Częstozielona” i są sponsorowane przez firmę Stoelzle.

Nowa roślinność na Wyczerpach pojawi się przy ulicy Kontkiewicza. Przy tamtejszym kompleksie rekreacyjnym posadzonych zostanie w sumie 30 sztuk krzewów ozdobnych z gatunku budleja Davida w formie klombu oraz dwa świerki serbskie, które mają osiągnąć wysokość ponad 3 metrów.

Drugim miejscem w mieście, w którym pojawi się sponsorowana przez firmę zieleń jest Park Lisiniec, gdzie zasadzonych zostanie 15 sztuk klonów pospolitych w odmianie o czerwonych liściach („Crimson King”) o obwodach pni 12 cm.

Nie bez powodu wybraliśmy te dwie lokalizacje, w Parku Lisiniec i w naszym sąsiedztwie na Wyczerpach- mówi prezes Stoelzle Artur Wołoszyn, który 13 maja wraz z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem zasadził pierwsze drzewka. – Oba miejsca kojarzą się z aktywnością fizyczną i rekreacją dzieci i młodzieży, których rozwój od lat wspiera Stoelzle. Cieszę się, że to właśnie tutaj pojawią się posadzone przez nas drzewa i krzewy, ale również tabliczki symbolizujące akcję. Dzięki temu zwrócimy uwagę najmłodszych na aspekty związane z ekologią i dbałością o środowisko, które dla Stoelzle – producenta opakowań szklanych, mają kluczowe znaczenie.