fbpx
Strona głównaDomInwestycjeKolejna inwestycja drogowa w Olsztynie

Kolejna inwestycja drogowa w Olsztynie

W Olsztynie powstanie siatka dróg na nowym osiedlu. Wartość inwestycji to 9,5 mln zł.

Umowa podpisana, a niebawem zacznie się budowa. Kolejna budowa. Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Robert Hucz, Prokurent wyłonionej w przetargu firmy Hucz Sp. z o. o. Sp. k., podpisali umowę na zaprojektowanie i budowę dróg na nowym osiedlu w Olsztynie.

To ogromna inwestycja, dzięki której zostanie uruchomionych ponad 200 działek i będzie możliwa zabudowa mieszkaniowa na 15-hektarowym terenie. Nowe drogi, o łącznej długości 3 km, skomunikują ten obszar z centrum Olsztyna. Dodatkowo zostanie przedłużona ulica Zielona i wybudowana ulica Leśna. Powstanie również dokumentacja projektowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i oświetlenia. Koszt wykonania zadania to 9,5 mln złotych, z czego 8 mln pochodzi z programu rządowego „Polski Ład”.

Zadanie ma zostać zrealizowane do sierpnia 2024 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski podkreśla, że obecnie w Olsztynie realizowane są bardzo konkretne i kosztowne inwestycje. Budowa dróg na północy miasta pochłonie 6 mln zł, podobna kwota przeznaczona jest na powstanie drogi Biskupice- Choroń. Poza tym, już niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę basenu, a I etap tego zadania to koszt ponad 9,6 mln zł.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV